Site icon Bitprojekt – renowacja kominów

Bitprojekt – profesjonalne rozwiązanie dla bezpieczeństwa Twojej rodziny

Bitprojekt - profesjonalne rozwiązanie dla bezpieczeństwa Twojej rodziny 1

Niezależnie od tego, czy mówimy o kominach, które nie są już bezpieczne w eksploatacji (z powodu pęknięć lub uszkodzeń spowodowanych kwaśnym kondensatem), czy też nie są już kompatybilne z podłączonymi źródłami ciepła (np. Tam, gdzie konieczna jest wymiana źródeł ciepła które pracują w oparciu o ciąg naturalny: piece, kominki itp., z innymi, które działają na zasadzie ciągu wymuszonego, zgazowania itp.), rozwiązaniem jest ich intubacja albo prostymi rurami ściennymi ze stali nierdzewnej – Cermas – wkłady kominowe albo wkładami ceramiczno stalowymi.

System kominowy jednościenny Cermas, wykonany ze stali nierdzewnej, został opracowany do renowacji uszkodzonych istniejących kominów, które nie są już wydajne i bezpieczne w eksploatacji. Zaletami tego systemu kominowego są: poszerzony zakres średnic, niski ciężar własny oraz efektywne rozwiązanie łączenia rur.

Cermas to system składający się z elastycznej rury wykonanej z dwóch warstw stali nierdzewnej typu AISI 316L, na końcach których można zamontować specjalne elementy adaptacyjne / przyłączeniowe do źródeł ciepła i układu wydechowego.

Dzięki trójwarstwowemu systemowi wentylacji, który definiuje budowę kominów ceramicznych , charakteryzują się one szczególną odpornością na kondensację kwasów i szoki termiczne, charakteryzując się bezpieczeństwem użytkowania i dużą trwałością.

Szeroki zakres średnic wewnętrznych, mały ciężar własny, wydajne rozwiązanie do łączenia rur, prosty i szybki montaż – to tylko niektóre z zalet systemów kominowych ze stali nierdzewnej firmy Cermas. Wyprodukowany przy użyciu zaawansowanej technologii, ze specjalnej stali nierdzewnej, Cermas oferuje idealne rozwiązanie dla podłączonych źródeł ciepła.

 

Exit mobile version