Site icon Bitprojekt – renowacja kominów

Najczęstsze problemy z kominem

naprawa komina

naprawa komina

Wielu ludzi uważa, że ​​komin nie jest cechą wymagającą niewielkiej konserwacji. Piękny dodatek kominka i komina oznacza wzięcie na siebie całego zestawu obowiązków. Aby upewnić się, że opalane drewnem źródło ciepła nie spowoduje pożaru domu lub w inny sposób nie zagrozi Twojemu domowi i rodzinie, niezbędna jest coroczna kontrola komina . Niektóre typowe problemy z kominem to: niedrożność komina, kreozot, problemy z murowaniem, korona i czapka komina oraz pęknięcia w przewodzie kominowym.

Przeszkoda – zatkanie komina

Zatkanie lub zablokowanie komina jest spowodowane wieloma przyczynami, w tym niedrożnością ciągu kominowego. Na przykład, jeśli komin nie ma wystarczającej wysokości, prąd wznoszący z otoczenia może uniemożliwić unoszenie się i wydostawanie się dymu z komina w sposób, w jaki powinien. Ujemne ciśnienie powietrza spowodowane zbyt szczelnym domem może wciągać dym do domu.

Blokada komina jest niebezpieczna; może powodować przedostawanie się do domu toksycznych oparów, takich jak śmiertelny tlenek węgla.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami od kominów, jeśli masz jakiś rodzaj niedrożności w swoim kominie. Pomożemy Ci określić, na czym polega problem, czy jest to ptasie gniazdo, zniszczenie komina, liście, prąd wznoszący, nadmierna ilość sadzy lub kreozotu, czy coś innego.

Kreozot

Ilekroć w kominku pali się drewno, dym unosi się w górę komina, a łatwopalny Kreozotkreozot osadza się wpodszewka komina. Kreozot jest mieszaniną czarnej lub brązowej smoły i sadzy, która jest drobnym proszkiem węgla. Istnieją trzy formy kreozotu, z których wszystkie mogą spowodować niebezpieczny pożar komina. Każdego roku dochodzi do tysięcy pożarów domów spowodowanych przez brudne kominy.

Narodowe Stowarzyszenie Ochrony Przeciwpożarowej (NFPA) zaleca, aby kominy były sprawdzane co roku, a jednym z powodów jest upewnienie się, że nie ma niebezpiecznego nagromadzenia kreozotu, który należy wyczyścić.

Problemy z cegłą

Zaniedbany komin może się przechylać, kruszyć i całkowicie się zawalić. Konieczna jest konserwacja, aby woda nie przedostała się do systemu kominowego. Frezowanie komina jest jedną z często wykonywanych przez naszych kominiarzy procedur, podczas której usuwana jest uszkodzona zaprawa; nowa zaprawa zapewnia kominowi stabilność i ochronę, jakiej potrzebuje. Zdarza się, że z powodu wilgoci mury są tak zniszczone, że cegły również wymagają wymiany. Wykonywanie napraw jest oczywiście znacznie mniej kosztowne niż konieczność całkowitej wymiany zawalonego komina.

naprawa komina

Korona komina i czapka komina

Wierzchołek komina to korona komina, chyba Pęknięta korona kominiarze zainstalujesz nasadkę komina, która jest zalecana. Jeśli korona komina pęknie, należy ją naprawić, aby wilgoć nie dostała się do systemu kominowego. Wilgoć jest największym wrogiem systemu kominowego i może powodować uszkodzenia murów, okładzin, paleniska, przepustnicy, sufitów i ścian w Twoim domu i nie tylko. Czapki kominowe również chronią komin przed wilgocią, ale także chronią przed zwierzętami i innymi zanieczyszczeniami, ale czasami trzeba je wymienić.

Pęknięcia w kominie

Okładziny kominowe poddawane są dużym obciążeniom, w tym wysokiej temperaturze i nagromadzeniu substancji palnych. Jeśli wilgoć połączy się z kreozotem, podszewka może się pogorszyć. Kiedy okładzina jest pęknięta, należy ją wymienić przed ponownym użyciem kominka, ponieważ okładzina chroni palne części domu przed zapaleniem się.

Określenie, czy przewód kominowy jest w dobrym stanie, może być trudne. Używamy kamery, która pokazuje każdy szczegół komina, od góry do dołu; możemy zapewnić Ci pewność, czy jest to pewność, że przewód kominowy jest w dobrym stanie, czy to, że wykładzina rzeczywiście wymaga wymiany.

To normalne, że właściciele domów zapominają o kominku i kominie, gdy nie są używane, ale ważne jest, aby świadomie upewnić się, że system opalany drewnem jest bezpieczny w użyciu, planując coroczną kontrolę. Nasi licencjonowani profesjonalni kominiarze mogą odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Dlaczego nie umówić się na przegląd i czyszczenie już dziś?

Rozwiązywanie najczęstszych problemów z kominem

Zatkanie komina jest jednym z najczęstszych problemów, które mogą wystąpić. Jest to spowodowane wieloma przyczynami, w tym niedrożnością ciągu kominowego. Jeśli komin nie ma wystarczającej wysokości, prąd wznoszący z otoczenia uniemożliwia unoszenie się i wydostawanie się dymu z komina. W takim przypadku, konieczne jest skontaktowanie się z profesjonalistami od kominów, którzy pomogą określić problem i go rozwiązać.

Kreozot to kolejny problem, z którym można się spotkać. Jest to mieszanina czarnej lub brązowej smoły i sadzy, która osadza się w podszewce komina, kiedy w kominku pali się drewno. Kreozot jest łatwopalny i może spowodować niebezpieczny pożar komina. Aby zapobiec temu, konieczne jest regularne czyszczenie komina i usuwanie nagromadzonego kreozotu.

Zaniedbany komin może się przechylać, kruszyć i całkowicie się zawalić. Aby temu zapobiec, konieczna jest regularna konserwacja, aby woda nie przedostała się do systemu kominowego. Frezowanie kominów, podczas którego usuwana jest uszkodzona zaprawa, zapewnia kominowi stabilność i ochronę. Jeśli z powodu wilgoci mury są tak zniszczone, że cegły również wymagają wymiany, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich napraw.

Korona komina, czyli jego wierzchołek, oraz czapka komina, są elementami, które również mogą wymagać uwagi. Jeśli korona komina pęknie, należy ją naprawić, aby wilgoć nie dostała się do systemu kominowego. Czapki kominowe chronią komin przed wilgocią, ale także przed zwierzętami i innymi zanieczyszczeniami. Jeśli są uszkodzone, konieczna jest ich wymiana.

Pęknięcia w kominie są kolejnym problemem, który może wystąpić. Okładziny kominowe poddawane są dużym obciążeniom, w tym wysokiej temperaturze i nagromadzeniu substancji palnych. Jeśli okładzina jest pęknięta, należy ją wymienić przed ponownym użyciem kominka, ponieważ okładzina chroni palne części domu przed zapaleniem się.

Pamiętaj, że regularne przeglądy i konserwacja komina są kluczowe dla jego bezpiecznego i efektywnego działania.

Exit mobile version