Bitprojekt – Frezowanie kominów, Frezowanie Komina

Oferujemy profesjonalne usługi: frezowanie kominów, frezowanie komina

kontakt 

W jakich przypadkach należy frezowac komin?

Dlaczego warto frezowac kominy?

Nasze Usługi Specjalistyczne:

 • frezowanie kominów opolskie
 • frez kominowy
 • nieszczelny przewód kominowy
 • nieszczelny komin naprawa
 • wiertnica kominowa
 • frezarka do rozwiercania kominów
 • wiercenie kominów
 • rozwiercanie komina
 • ile kosztuje frezowanie komina
 • poszerzanie komina
 • rozwiercanie komina cena
 • kominy frezowanie
 • frezowanie komina koszt

 

 

Cennik, Ceny, Koszt frezowania komina

Frezowanie komina do średnicy fi  – 150 180ZŁ/MB
Frezowanie komina do średnicy fi  – 160 200 ZŁ/MB
Frezowanie komina do średnicy fi – 180 220 ZŁ/MB

Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego żaro-kwasoodpornego fi 160450 ZŁ/MB

Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego żaro-kwasoodpornego fi 180500 ZŁ/MB

Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego ceramicznego o średnicy wewnętrznej fi 160500 – 550 ZŁ/MB

Frezowanie komina wraz z montażem kompletnego wkładu kominowego ceramicznego o średnicy wewnętrznej fi 180550 – 600 ZŁ/MB

Frezowanie komina (rozwiercanie komina)

 

jest to mechaniczne powiększenie średnicy przewodu kominowego, dzięki któremu możemy przystosować istniejący wąski przewód kominowy dla podłączenia urządzeń grzewczych wymagających kominów o większym przekroju.
Przy podłączaniu urządzeń grzewczych na opał stały należy pamiętać o prostej zasadzie: średnica komina powinna być zbliżona do średnicy czopucha czyli elementu łączącego urządzenie grzewcze z kominem. Bardzo często właściciele domów podłączają kotły lub kominki do przewodów kominowych bez konsultacji z kominiarzem – i na przykład kocioł C.O. węglowy o średnicy czopucha fi 200mm zostaje podłączony do komina o wymiarach 14x14cm. Grozi to zatruciem lub pożarem.
Frezowanie kominów (rozwiercanie kominów) umożliwia przystosowanie istniejącego komina np. o wymiarach 14x14cm do podłączenia większości kotłów lub kominków.
W jakich kominach możemy wykonać usługę frezowania?
frezujemy kominy wykonane z cegły.
kominy które wybudowane zostały bez dużych skosów lub załamań. Najprostszą metodą na sprawdzenie czy dany komin jest prosty, jest tzw. metoda na lusterko. Należy umieścić lusterko w dolnej części komina (wyczystka) i powinno być widać światło. Jeżeli widać światło z dachu to najprawdopodobniej komin jest wybudowany w pionie. Natomiast jeżeli nic nie widać, to taki komin musi zostać sprawdzony przez Naszych pracowników podczas wizji na miejscu.
do wylotu komina musi być zapewniony dostęp (ławy kominowe lub wsporniki przy dachach spadzistych).

frezowanie komina 

 

Jaka jest maksymalna średnica do której można wyfrezować komin o wymiarach 14x14cm ?

komin o w/w wymiarach możemy wyfrezować maksymalnie do średnicy fi 220 mm.
Czy po frezowaniu komina koniecznie należy zamontować wkład kominowy ?
po wyfrezowaniu komina należy zabezpieczyć go wkładem kominowym lub wyszlamować masą SKD Schiedel. Szczelność komina po rozwierceniu go ulegnie pogorszeniu. Wkład lub szlamowanie mają za zadanie zagwarantować pełną szczelność.

 frezowanie kominów 

 

Jak długo trwa usługa frezowania komina ?

średnio frezowanie komina wraz z przygotowaniem urządzenia frezującego trwa od 1- 2 dni roboczych.
Czy należy się liczyć z zabrudzeniem mieszkania podczas frezowania komina?
całość prac odbywa się z dachu, natomiast wybieranie urobku odbywa się od wyczystki komina. W pomieszczeniu w którym znajduję wyczystka może wystąpić zapylenie podczas wybierania urobku. Nie frezujemy metodą na mokro ( tak jak to robią niektóre firmy), także nie ma możliwości aby zalać mieszkanie wodą.

 

Czy maszyna do frezowania kominów wymaga podłączenia do źródła zasilania ?

nasza frezarka kominowa zasilana jest z własnego agregatu, dzięki temu oszczędzamy państwa pieniądze.

 

Sygnały świadczące o tym że, konieczne może być frezowanie i uszczelnienie komina !!!

w miejscach, przez które przebiega przewód kominowy, wyczuwamy zapach dymu lub specyficzny swąd kojarzący sie z zapachem wędzonki.
podczas palenia w kominku lub w kotle wydobywa się dym do pomieszczenia.
przy wylocie kominowym ponad dachem zbierają sie osady smolne (czarna lub brązowa mazista, kleista substancja o bardzo intensywnym zapachu) tzw. smoła kominowa. (więcej o zjawisku smołowania komina poniżej)
na kominie ponad dachem, na strychu lub na ostatniej kondygnacji zaczynają pojawiać się brązowe plamy .

Wszystkie w/w objawy świadczą o tym, że komin jest rozszczelniony, zawężony lub w kominie zbiera się smoła kominowa co powoduje zagrożenie życia lub zdrowia mieszkańców oraz stwarza zagrożenie pożaru.

Smoła kominowa

Smoła kominowa to specyficzny rodzaj sadzy. Jest to mazista, kleista, o bardzo intensywnym zapachu substancja przypominająca smołę (stąd nazwa), powstająca w momencie wykraplania się pary wodnej w przewodzie kominowym. Bardzo często właściciele domów dziwią się, że tyle czasu eksploatowali stary kocioł węglowy lub kominek i nic się nie działo, natomiast po zainstalowaniu nowego kotła czy kominka zaczęły sie problemy ze smołowaniem komina. Nowoczesne urządzenia grzewcze (kominki oraz kotły C.O.) projektowane są tak, aby maksymalnie dużo ciepła z paleniska odzyskać, co skutkuje maksymalnym obniżeniem temperatury spalin. Natomiast to powoduje wykraplanie się w kominie pary wodnej. W skutek tego w przewodzie kominowym zaczyna wytwarzać sie tzw smoła kominowa. Tego rodzaju sadzy nie da się wyczyścić podczas czyszczenia komina  metodą „lina-szczotka-kula”. Jedyną skuteczną metodą na wyczyszczenie takiego komina jest wyfrezowanie go i zamontowanie wkładu kominowego. Frezowanie usuwa nie tylko osady smolne, ale również wewnętrzną warstwę zniszczonych cegieł. Po frezowaniu komina montujemy wkład kominowy, który zabezpiecza w pełni komin przed wnikaniem wilgoci do cegieł z których zbudowany jest komin.
Zgodnie z n/w przepisem prawa budowlanego, frezowanie komina może wykonywać tylko osoba posiadające uprawnienia mistrza kominiarskiego.
Rozporządzenie ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999 w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U 74/99)
3. Użytkownik lokalu korzystający z przewodów i kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych moze powierzać naprawę i konserwację tych urządzeń wyłącznie osobom posiadającym świadectwa kwalifikacyjne określone w odrębnych przepisach.

Przestrzegamy przed zlecaniem czynności związanych z naprawami przewodów kominowych osobą nie posiadającym uprawnień kominiarskich. W ciągu ostatnich lat a nawet miesięcy powstało bardzo dużo firm zajmujących się naprawami przewodów kominowych. W przeważającej większości są to osoby, które posiadają bardzo skromną wiedzę na temat kominów, a czasami tylko i wyłącznie wiedzę przekazaną przez rzemieślnika który sprzedał im frezarkę kominową.  W naszej kilkunastoletniej karierze kominiarskiej widzieliśmy już takie naprawy kominów wykonane przez osoby nie posiadające elementarnej wiedzy z zakresu kominiarstwa, które powodowały zagrożenie życia dla osób zamieszkujących dany budynek lub lokal mieszkalny.

Zlecając naprawę przewodu kominowego naszej firmie macie Państwo pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie, fachowo i przede wszystkim w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowania przewodu kominowego. Na potwierdzenie tego, po każdym wykonaniu usługi wystawiamy zaświadczenie kominiarskie wydane przez mistrza kominiarskiego. Na poświadczenie tego , iż usługi wykonywane przez naszą firmę są wykonywane fachowo i profesjonalnie przedstawiamy (w zakładce referencję i certyfikaty) referencje wydane naszej firmie przez duże instytucję, które zaufały naszej firmie.

Frezowanie komina to usługa remontowa, które generuje sporo brudu oraz gruzu. Musisz mieć świadomość że istnieją firmy sprzątające po remontach, pracach budowlanych oraz zajmuja sie wywozem gruzu poremontowego.

Sprawdż ofertę takich firm:

 

Obszar świadczenia usług renowacji oraz frezowania przewodów kominowych

Świadczymy usługi na terenie Śląska oraz Małopolski dla klientów instytucjonalnych oraz osób prywatnych (opinie niektórych z nich można zobaczyć w dziale referencje).

Będzin, Bielsko Biała, Brenna, Bytom, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Istebna, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Koziegłowy, Kroczyce, Łaziska Górne, Lubliniec, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Mikołów, Milówka, Morsko, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Orzesze, Piekary Śląskie, Pilica, Podzamcze, Porąbka, Poraj, Przeczyce, Pszczyna, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Szałsza, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, Węgierska Górka, Wisła, Wodzisław Śląski, Zabrze, Żarki Letnisko, Zawiercie, Zwardoń, Żywiec