Bitprojekt –

uszczelnianie kominów

Oferujemy profesjonalne usługi: frezowanie kominów, szlamowanie kominów, naprawa kominów, uszczelnianie kominów.

kontakt

Obecnie rynek oferuje kilka technologii uszczelniania przewodów kominowych. Pierwsza z nich to:

Szlamowanie przewodu kominowego:

Uszczelnianie kominów tą metodą polega na wypełnieniu od środka wszystkich nieszczelności przewodu kominowego. Do wnętrza komina wlewa się masę uszczelniającą, która za pomocą specjalnego tłoka wyrównuje i wypełnia wszelkie ubytki, zaś sam przewód kominowy przybiera kształt tuby. Metoda ta polecana jest tylko i wyłącznie w przypadku kominów pracujących w trybie suchym (tzn. kiedy nie występuję wykraplanie się kondensatu w przewodzie kominowym). Absolutnie nie polecamy tej metody przy uszczelnianiu komina, do którego podłączone jest lub będzie nowoczesny kocioł węglowy. Takie urządzenia bardzo schładzają temperaturę spalin, w skutek czego bardzo często dochodzi do wykraplania się kondensatu. Masa uszczelniająca (masa SKD firmy Schiedel) nie zabezpieczy ścianek komina przed wnikaniem do nich wilgoci, a co za tym idzie- nie zabezpieczy przed korodowaniem przewodu kominowego (niszczenie fug i między cegłami oraz samych cegieł z których zbudowany jest przewód kominowy).

Montaż wkładu kominowego:

Montaż wkładu kominowego polega na zamontowaniu we wnętrzu przewodu kominowego stalowego wkładu kominowego lub ceramicznego wkładu kominowego. Ze względu, iż minimalna średnica wkładu kominowego przy kominie dymowym to fi 150, w większości przypadków konieczne jest rozwiercenie przewodu kominowego (frezowanie przewodu kominowego). Po wykonaniu frezowania komina można swobodnie w nim zamontować wkład kominowy nawet o średnicy fi 180. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która wykonuje frezowanie kominów pod wkłady stalowe jak i frezowanie diamentowe pod wkłady ceramiczne. Ze względu na fakt, że wkłady kominowe dają gwarancję pełnej szczelności oraz zabezpieczają komin przed wnikaniem wilgoci (kondensatu) do ścianek komina jest to obecnie najbardziej skuteczna metoda uszczelniania kominów.

Montaż rozprężnych wkładów kominowych „Alufol”:

Wkłady kominowe Alufol to specjalne wkłady kominowe zbudowane z foli aluminiowej, która przed montażem jest w postaci taśmy, którą wpuszcza się do przewodu kominowego (również, a może przede wszystkim do załamanych kominów). Następnie za pomocą kompresora pompuje się pod dużym ciśnieniem powietrze, które wypełnia wkład kominowy i powoduje jego rozprężanie. Napompowany w ten sposób wkład ściśle przylega do ścianek komina i wyściela go od środka. W ten sposób uzyskujemy pełną szczelność komina oraz odporność na działanie kondensatu. Metoda ta służy tylko i wyłącznie do uszczelniania kominów wentylacyjnych oraz spalinowych (paleniska opalane gazem).

 

Niezależnie od zastosowanej metody, uszczelnianie kominów (Śląsk, Bit-Projekt) — to gwarancja długoletniej i bezpiecznej eksploatacji. W przypadku wątpliwości nie tylko odnośnie wyboru odpowiedniego rozwiązania problemu z nieszczelnością przewodu kominowego, służymy fachową pomocą.

frezowanie kominów

Frezowanie komina (rozwiercanie komina) jest to mechaniczne powiększenie średnicy przewodu kominowego, dzięki któremu możemy przystosować istniejący wąski przewód kominowy dla podłączenia urządzeń grzewczych wymagających kominów o większym przekroju.

 

 

 

 

 

Cennik

 

 

Zapewniamy niskie, uczciwe ceny.

 

 

 

 

 

Uszczelnianie kominów

Uszczelnianie kominów (Śląsk, Małopolska – BitProjekt) — to gwarancja długoletniej i bezpiecznej eksploatacji. W przypadku wątpliwości nie tylko odnośnie wyboru odpowiedniego rozwiązania problemu z nieszczelnością przewodu kominowego, służymy fachową pomocą.

 

 

 

 

 

Autoryzowany wykonawca firm: